אירופה

אירופה היא היעד שהתחלנו בו את טיולינו בעולם, האיש ואני כל אחד בנפרד עם משפחתו הגרעינית. האיש ואחיו חרשו את אירופה במושב האחורי של אחד מדגמי הפיאט הקטנים. אני חרשתי את אירופה באוטובוסים ורכבות עם משפחתי.   היעדים הבולטים אליהם לקחו אותנו הורינו היו מקדשים של תרבות :ערי בירה, עיירות תרבות, טירות עתיקות, כנסיות ומוזיאונים. הטבע נשקף אלינו מחלונות המכונית או הרכבת. כשנולדו ילדינו והתחלנו לטייל איתם, אנחנו משלבים בטיולים שלנו טבע ותרבות.

בשנים האחרונות אנחנו מרבים לטייל במזרח אירופה. איזור זה מסקרן אותנו מאוד בזכות התהליכים המדיניים והחברתיים שעוברים על המדינות האלה.  במזרח אירופה ניתן לראות את השיירים של הקומוניזם לצד יוזמות כלכליות פרטיות והפתיחות. המתח הזה ניכר בכל פני החיים :בארכיטקטורה, במנהגים, בבירוקרטיה, במוזיאונים יחודיים לנושא ולעיתים על פניהם של האנשים. כשאנחנו מטיילים במדינות האלה אנחנו מרגישים שאנחנו רואים היסטוריה לנגד עינינו.

מדינות מזרח אירופה הן יעד נוח מבחינה כלכלית. המחירים בבתי הקפה ובמסעדות מאפשרים לנו לא להתלבט בין שתי פרוסות עוגה שונות, ולא להסס לפני שמפנקים את הילדים בעוד מנת גלידה. טיסות הלאו -קוסט מאפשרות גיחה למספר ימים או לסופשבוע, ומשאירות טעם של עוד.