כמה מילים על "משפחתי"

טיול שכזה הוא גיבוש משפחתי – אנחנו מטיילים כבר שבועיים, נמצאים ביחד 24 שעות ביממה, אוכלים ביחד, נוסעים ביחד, מטיילים ביחד. 

המריבות המשפחתיות הקטנות לא נשארו בבית, ולא פעם ולא פעמיים אנחנו שומעים מגוון מ "אמא, תגידי לו!", "הוא לקח לי!" "אני ראשון!", "יה, מפגרת!" ועוד מגוון פנינים, שלעיתים גורם לנו לתהות למה לקחנו אותם איתנו..

אבל לאט לאט, יצרנו לנו שגרה אפריקאית משפחתית. מקומות הלינה שלנו הם בקתות וקוטג'ים מאובזרים המאפשרים לנו בישול עצמי של ארוחות. פעם ביום יומיים עורכים קניה משפחתית בסופר, מכינים לנו ארוחות בוקר, ארוחות צהריים, ו"פיקניק" במהלך היום.

אריק ואני מתעוררים ראשונים עם זריחה, נהנים מכמה דקות של שקט ביחד, לפני שהקטנה מתעוררת ומצטרפת אלינו. ארוחת הבוקר אף היא בקצב אפריקאי : תחילה אוכלת הקטנה דגני בוקר וחלב, אליה מצטרף יותם. אנחנו עורכים שולחן, מכינים ארוחת בוקר  גדולה של סלט וחביתות, גבינות לחמים ויוגורטים ו "מגרדים" את בני הנוער מהמיטה. נגה יושבת ליד השולחן חצי מנומנמת, מנשנשת קצת יוגורט. איתמר לעומתה אוכל בתיאבון רב מכל מה שיש על השולחן, ולפעמים גם משאריות אתמול.

מארגנים כריכים למשך היום, שוטפים כלים, אורזים כל אחד את תיקו האישי, אני את המזוודה התורנית, ומפליגים…

כריכים בהכנה

בכל יום מבלים מספר שעות לא קטן באוטו.  בימי ספארי כל אחד יושב ליד חלונו, מצלמתו או משקפתו בידו, נוסעים לאט, ובולשים אחרי חיות. הילדים מחזיקים מעמד כשעתיים וחצי בנסיעה כזאת, ולפעמים נדרשים "נשנושים" לחיזוק, משתדלים לעשות נסיעות מוקדם בבוקר, ואחר כך לפני שקיעה – השעות בהן החיות פעילות.

הנסיעות הארוכות ממקום למקום מעבירים את הזמן בקריאה (הגדולים לעצמם, הגדולים לקטנים, ואני לקטנים ) , סבב דיסקים,  במיוחד.הקטנים אוהבים לצייר, סמדר משחקת משחקי דמיון עם חיות קטנות. וכן, יש גם רגעים שבהם הם מוציאים אותנו מדעתנו…

לקראת ערב אנחנו מגיעים למקום הלינה שלנו, מתארגנים לארוחת ערב: אריק ונגה מבשלים, איתמר עוזר עם הבשר, יותם עורך כלים אם אנחנו מצליחים לתפוס אותו בזמן. אחר כך – ערב שקט, והתארגנות לשינה… אם יש בנמצא ברכה, טרמפולינה, גן שעשועים, הרי זה מבורך.

יותם בפעולה

הימים עוברים, שגרה נעימה , שגרה של חופש, מדהים כמה מהר מתרגלים!

3 תגובות

  1. אבל כבר היו לך טיולים כאלה של "שגרה של חופש" של נסיעות, קניות בסופר, ארוחות, שינה בקוטג'ים ("אצלנו" קוראים לזה cabins) וכו' … זו לא פעם ראשונה שלך. בניגוד אלינו, ולפברואר – אפריל 2010. אולי העובדה שה"שגרת החופש" הזו התחילה אצלנו רק אחרי 2 ערים + טרק אחד היא שונה. אני אישית חושב שהייתי יכול להמשיך ב"שגרת החופש" שאת מתארת בצורה מאוד דומה למה שאנחנו עברנו (רק בלי ילדים) במשך חודשים (למעשה הויזה אפשרה לעוד חודש וחצי, אבל חזרנו בגלל הבת מצווה של נגה).
    אחרי שתחזרו ותתאוששו , תתחילו לחסוך לקראת "שגרת החופש" הבאה שלכם 😉

  2. רק שתדעי שאני עדיין כאן קוראת בשקיקה ונהנית מהתמונות והסיפורים.
    השגרה המשפחתית למרבה הפלא לא משתנה בנסיעות אבל כן מתווסף לשגרה הזו המון דבק משפחתי מהסוג הטוב! אין אימא עסוקה במיליון ואחת דברים, אין עבודה,אין בית ספר…. הרבה ביחד לטוב ולרע 🙂

    לכמה זמן נסעתם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *