יום 20 – בחזרה מ (דרום) אפריקה

יומינו האחרון בדרום אפריקה. הבוקר שוב נפרשה מפה של ענינים על הר השולחן, וקרירות נעימה של בוקר מקדמת את פני בדרך לסופר. התארגנות בוקר רגילה, אריזה סופית של מזוודות, ארוחת בוקר, ויוצאים לנצל את הזמן הנותר לנו ב"מוזיאון דרום אפריקה". התערוכה המעניינת ביותר במוזיאוון היא תצוגה על ציורי הקיר באפריקה. התערוכה כוללת ציורי קיר ממקומות שונים בדרום אפריקה, הסברים על משמעותם הרוחנית של הציורים : אנטילופות, פילים, דמויות. מוצג מענין אחד הוא "ערכת ציור" עתיקה. לצבעים השתמשו בתערובות שונות של חומרים מהטבע : אדמה, פחם, צמחים ואף דם של בעלי חיים. המוצג העתיק ביותר הוא בן 70 אלף שנים, הרבה לפני הציורים המפורסמים במערות בצרפת. לא רק האלפים צעירים, גם התרבות באירופה צעירה..

מוצגים מענינים אחרים הם מאובנים שנמצאו באיזור הקארו – מאובנים של קדם יונקים, שקדמו לדינוזאורים . מוצג מפתיע הוא כף יד מאובנת של קדם יונק כזה בן מיליוני  שנים שאפשר לגעת בו.

מהמוזיאון אנחנו נוסעים לשדה התעופה. אנחנו מצליחים להדחס בשיטה הדרום אפריקאית למונית עם כל ילדינו, תיקינו ומזוודותינו, ותוך כחצי שעה מגיעים לשדה התעופה .

מתחילים את המסע בחזרה מאפריקה.

התוך לדוכני הקבלה של חברת SAA  מתקדם בזריזות וביעילות לא אופינית.  כשמגיע תורנו, אנחנו  נגשים לדלפק הפנוי, מוסרים את דרכונינו ואת מספר האי-כרטיס שלנו.

כמה פריטי מטען אתה שולח, אדוני?

שנים.

שנים בלבד? מתפלא הדייל, וחיוך עולה על פניו.

אכן כן.

ןכאן הופך החיוך לצחוק מתגלגל. שנים בלבד? למשפחה של שישה, אדוני? הוא ממשיך וצוחק ואנחנו איתו. You travel light  .הצחוק מושך את תשומת ליבם של הדיילים השכנים, והוא ממשיך ואומר- אתם צריכים להיות דוגמה לנוסעים..שתי מזוודות כשיכולם שש…וכך בחיוך לבן שיניים הוא משלח אותנו לדרכנו.

כאן מסתיים הטיול שלנו בדרום אפריקה. ראינו מעט מנופיה, טעמנו מעט ממאכליה,שמענו מעט מהמוסיקה, פגשנו מעט מתושביה, למדנו מעט על ההיסטוריה שלה,ו"צדנו" במצלמתנו מעט מבעלי החיים שלה.

להתראות אפריקה, מקווים לשוב בהקדם.

6 תגובות

 1. דורית

  שלום ינינה
  האמת שהתוודעתי אליך כבר מזמן, דרך הרשמים שלך על איסלנד, בעקבות התחלת החקירה שלי על העיד בקיץ הקרוב. נהניתי ביותר מקריאת החוויות וההמלצות ואח"כ גם היומן שליווה את הטרק המופלא שם.מאוד התחברתי לסגנון הטיולים שלכם, כי גם אני חובבת מושבעת שמחפשת יעדים מאתגרים, גם לנו יש 4 ילדים, אלא שהם כבר גדולים והפער ביניהם איפשר לנו רק טיול אחד נהדר לחו"ל שבו נכחו כולם, ממש לפני סיום התיכון של הגדולה. (תאילנד, 31/2 שבועות של טיול אמיתי כמעט בלי בטן -גב, שזה לכשעצמו נהדר שם כקינוח), אם לא הייתם, יעד נפלא למשפחות. בשנה שעברה נסענו לדרום אפריקה גם ל31/2 שבועות , בספטמבר, ולמרות שהמסלול שלנו היה שונה, לא היינו בכלל בצפון, קראתי בשקיקה את החוויות שלכם וחזרתי עם הזכרונות הנהדרים שנה אחורה. עכשו אני עסוקה בתכנון הטיול שלנו לאיסלנד בתחילת יולי, ומקווה שיהיה מוצלח וחוויתי .אני מעריצה את האנשים כמוך וכמו עוד כמה חברים בפורום הטיולים בלמטייל, שמקפידים לשלוח יומני מסע עם תאורים כל כך ציוריים ויפים, שרק עושים חשק לצאת עוד פעם לדרך, ליעד הבא. מאחלת לך ןלמשפחתך עוד הרבה חוויות מיוחדות יחד .
  דורית

  1. תודה דורית על הפרגון!
   האמת היא שלכתוב על טיול זה קצת כמו לטייל אותו עוד פעם, דרך נפלאה לעבד את החוויות. אם יש עוד אנשים שיוצאים נשכרים מה – מה טוב ! What comes around goes around
   תאילנד נפלאה. טיילנו שם שבועיים.מאחלת לך הכנות נעימות לאיסלנד. איסלנד היא ללא ספק ה-אהבה הגדולה שלי. אם תרצי עזרה או לשאול שאלות .. אשמח

   1. דורית

    תודה על ההצעה ינינה, סה"כ כבר די סגרתי את נושא המסלול והלינות, נשכור 4X4 . כמו שהבנתי מהסיפור שלך, אתם חובבי צילום, כמונו, והצילום הוא חלק משמעותי מההנאה שלנו בטיול( גם אני עשיתי קורס צילום לפני הנסיעה לדרום אפריקה, אך לא חשבתי על הרעיון המדליק להתאמן בספארי), אני מצלמת ובעלי מסריט וידאו. אשמח לקבל ממך טיפים אם יש לך לגבי מקומות מיוחדים או זוויות מיוחדות. כמו שהספקתי להתרשם, הנופים באיסלנד כל כך יפים שצריך להתאמץ שהתמונה לא תצליח.
    בינתיים המשך מוצלח ותודה מראש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *