לילה טוב מוינה

חצות זמן מקומי. כולם כבר ישנים.בריזה קלה נושבת מחלון הדירה שלנו, במרחק הליכה מארמון שונברון. זהו לילה של יום ארוך, שהחל בצורן, עבר דרך נתב"ג, והסתיים כאן בוינה.

נתב"ג הצהרי יום שבת , אפילו ביולי , כמעט ריק מאדם. אנחנו עוברים את הבטחון, הצ'ק אין, הדרכונים, ושיקוף התיקים במהירות מסחררת. גם אולם ההמתנה שקט ורגוע. טיסת אוסטריאן עמוסה לעיפה במשפחות ממריאה כמעט במועד, ולאחר שלוש וחצי שעות – אנחנו בוינה.

וינה זכורה לי מביקור בנעורי כעיר אפרורית משהו, חסרת חן, וגשומה. וינה של היום מקבלת את פנינו בשמיים כחולים, שמש קייצית, ומזג אויר חם הנושק לשלושים מעלות. ההתארגנות בשדה התעופה היא זריזה ויעילה. בני הנוער מופקדים כל אחד על תיק, אני על הקטנה והאיש מפלס את דרכנו בין ההמון לכיוון הרכבת. השילוב של אנגלית וגרמנית עילגת אני מצליחה להבין איך לרכוש במכונה שני כרטיסים למבוגרים, שלושה כרטיסי ילדים, ואחת קטנה נוסעת עדיין בחינם. עשרים דקות ברכבת הS ואנחנו במרכז העיר. החלפת רכבת לתחתית, נסיעה קצרה נוספת, עוד קצת הליכה ואנחנו ליד בית הדירות בו נלון בימים הקרובים.

השעה שמונה בערב, ועדין אור יום מלא, מתארגנים לארוחת ערב עם "מנות חמות" שהבאנו מהבית. סיבוב בשכונה מגלה שהמכולת השכונתית עדיין פתוחה. בעל הבית הוא תןאכי מה שמבטיל יוגורט משובח, ירקות טריים, ולחם ("אקמק") שמעלה בי זכרונות מטיול שעשינו בזוג עוד לפני החתונה. בני המשפחה שמחים על שדרוג הארוחה, שנטרפת במהירות.

בנתיים הערב יורד, ורוח קרירה נושבת מבעד לחלונות, ומרמזת שטיול קטן ל"גן הבירה" השכונתי יכול להיות רעיון לא רע. הילדים נשלחים למיטת, ונרדמים מיד, הגדולה מופקדת לשמירה ואנחנו יוצאים.

גן הבירה הוא לא יותר מכמה שולחנות מוקפים בעציצים, ומוארים בנר. בשולחנות יושבות קבוצות ומשוחחות בשקט. אוירה נעימה. נכנסים פנימה, מתיעצים עם המוזג, ומליטים על שני "שליש" בירה לבנה.

בירה ב"גן הבירה" השכונתית

אנחנו לוקחים את הבירות שלנו ומתישבים לאחד השולחנות. ב"גן הבירה" אוירה קוסמופוליטית : בשולחן מאחורינו זוג מדבר באנגלית, בשולחן אחר רביעיית איטלקים מזמינה סיבוב בירה נוסף, ולפנינו בעל הבית וידידיו מגלגלים שיחה קלה בגרמנית.

אנחנו מתישבים זה לצד זה, השיחות הנעימות מתגלגלות ברקע, מתרגעים מהיום, נהנים מהשקט, מהרוח הקלילה, ושמחים שהמסע הארוך עבר בשלום. הערב שלווה, מחר נצא "לקרוע" את העיר.

שתי ואריאציות על בירה לבנה

בירה, בריזה, וינה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *