טיול בטקסס – מסע חוצה מדינה

זוהי נסיעת פרידה.

למעלה מעשרים שנה אני עובדת באותה חברה. אני נחשבת לציפור נדירה בנוף ההיטק המקומי, אבל כך גם המקום בו עבדתי. זוהי שמורת טבע. במשך השנים החברה עברה שינויים אירגוניים, נמכרה, נקנתה, צומצמה אבל ביחד עם רבים מחברי לעבודה שרדנו את כל התהפוכות והשינויים, המשכנו לעבוד, להתקדם, ללמוד ולצמוח, ובעיקר להנות לעבוד ביחד. בעת המיזוג האחרון נפל דבר. הוחלט לסגור את מרכז הפיתוח כאן בארץ. התבקשנו להעביר את הידע שלנו למרכזי הפיתוח האחרים בעולם .

התבקשתי לנסוע לשבוע לאוסטין בירת טקסס ביחד עם עוד כמה מחברי לעבודה כדי להעביר את הפעילות שבה עסקנו בשנים האחרונות לקבוצה מקבילה. וכך מצאתי את עצמי לצד איסוף חומר, מסמכים ומצגות לעבודה, מתכננת את נסיעתי האחרונה לטקסס.

זוהי נסיעת פרידה. מטקסס, מאוסטין, מקולגות, מחברים, ומפרק מאוד ארוך בחיי.

טיול בטקסס, רואד טריפ טקסס, חוצה טקסס, יוסטון, דאלאס, אוסטין
שקיעה על כביש בטקסס

 

כמה מילים על טקסס

 

טקסס היא המדינה השניה בגודלה בארצות הברית ומתפרשת על פני מרחבים עצומים. באסוציאציות שלנו למשמע "טקסס" אנחנו חושבים על בוקרים מסוקסים המכנסים עדרי בקר, מרחבים מדבריים מנוקדי קקטוסים ויוקות, שדות נפט נרחבים, והרבה כסף . אמנם יש בטקסס מעט מהמצויין לעיל אבל יש גם הרבה מעבר. בשלוש הנסיעות הקודמות שלי לאוסטין טעמתי מעט ממה שיש לסביבה הקרובה להציע. הפעם החלטתי להרחיב את הטווחים ולראות עוד מנופיה ועריה של המדינה הזאת.מי יודעמתי אשוב לכאן בשנית?  איש מבין חברי לעבודה אינו מעונין להצטרף עלי, לכן אני יוצאת למסע הזה של למעלה מ1000 מייל לבד.

המסע שלי כולל ביקור בערים דאלאס ואוסטין,  ביקור באתרי טבע ועיירות נידחות. את חמשת ימי העבודה באוסטין אני גם מנצלת לפגישות עם חברים.

אבל עיקר המסע הזה הוא התבוננות פנימה:מחשבות והתלבטות לגבי המשך דרכי המקצועית.  כשאני מתבוננת החוצה אל אמריקה, אני עוסקת בנסיון לפענח את סוד הקסם שמשרה עלינו ארצות הברית. ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות – האמנם ? האם גם היום לאחר משבר הסאב-פריים והשינויים ברכלכלה העולמית היא עדין מציעה עושר ואושר?

וכמו תמיד, דברים שרואים משם לא רואים מכאן.

 

טיול בטקסס – תוכנית המסע

 

 

טקסס אינה נמצאת על מפת המטיילים הישאלים. היא באמת רחוקה מכל מקום. רבים מנופיה המדבריים מוכרים לנו – רק בזעיר אנפין. אבל מי שנוסע לטקסס מטעמי עבודה, באמת כדאי להשאר עוד כמה ימים ולטייל בה.

 

מפת המסע :

טיול בטקסס, רואד טריפ טקסס, חוצה טקסס, יוסטון, דאלאס, אוסטין
חוצה טקסס:למעלה מ 1000 מייל , למעלה מ15 שעות נהיגה

 

 

את המסע שלי התחלתי בדאלאס אליה הגעתי בזכות "מוזיאון הקומה השישית"  המוקדש לסיפור הרצחו של קנדי. על הביקור במוזיאון וחוויתי מהעיר ניתן לקרוא בפוסט "יום בדאלאס".

אוסטין, העיר בה נמצא מקום העבודה שלי מרוחקת מדאלאס 300 מייל. למרות ביקורים חוזרים ונשנים אני עדיין מוצאת מקומות מענינים לביקור בעיר, וכמובן שפע של מסעדות. רשימה  של מסעדות מהביקור האחרון ניתן למצוא כאן.

היעד המרכזי לטיול היה הפארק הלאומי ביג בנד, בו שהיתי שהיה קצרה מדי של יומיים. על הטיולים הרגליים שעשיתי והנופים המפתיעים שראיתי אפשר לקרוא בפוסט על הפארק.

כיוון שפארק מרוחק כ700 מייל מאוסטין בחרתי לעצור בדרך בכמה מקומות מענינים עליהם ניתן לקרוא בפוסט הכיוון מערב. 

בהחלט אפשר לומר שהתאהבתי בטקסס ובמרחבים שלה, אבל זה במידה רבה בזכות האנשים שפגשתי – לכבודם הקדשתי את הרשומה הבאה.

ליוסטון לצערי לא הספקתי להגיע, אבל את החסר השלים לי חבר לעבודה בפוסט אורח. קינוח מוזמנים לקרוא על יוסטון ועל משחק כדורסל מלהיב בו הוא צפה.

 

 

טיול בטקסס – הפרטים הטכניים

 

טיסות

כל החברות הגדולות (דלתא, יונייטד איירלינס)  טסות מהארץ ומקיימות טיסות המשך מניו –יורק  (ניוארק, JFK ) לערים הגדולות של טקסס : דאלאס, יוסטון, אוסטין,אל פאסו.  לעיתים נדרש קונקשן נוסף. הטיסה מעל  טקסס לוקחת כמעט שעתיים , מקצה אל קצה. בימים בהירים המראות מרהיבים , המדבר במערב הולך ומשנה פניו לאיזורים חקלאיים, סוונת אלונים, והאיזורים הירוקים והלחים של המערב.

טיול בטקסס, רואד טריפ טקסס, חוצה טקסס, יוסטון, דאלאס, אוסטין
איזןר אל פסו

 

לינה 

המוטל הוא אולי אפשרות הלינה האמריקאית והעממית ביותר. המוטל ששמו נגזר מצירוף המילים motor ו- hotel  הוא החאן המודרני. ממוקם סמוך לדרכים הראשיות בגישה נוחה  להגעה ועזיבה סמוך לתחנת דלק ולדיינר מקומי.  את האוטו ניתן להחנות סמוך לדלת הכניסה. החדרים פשוטים, פונקציונליים ונקיים אבל חסרי אופי ויחוד. בד"כ יהיה בחדר מקרר ומיקרו, לעיתים גם מכונת קפה. התשלום הוא עבור חדר ללא קשר למספר הנפשות הלנות בו. בחדר זוגי עם שתי מיטות queen ניתן להלין בנוחות ארבעה. מחירי החדרים ינועו בין 50 דולר במוטלים של הרשתות הזולות דוגמת Motel 6, ועד למעלה מ120 דולר לרשתות הנחשבות איכותיות יותר כגון Best Western  או Comfort Inn. במוטלים היקרים יותר המחיר כולל גם ארוחת בוקר אמריקאית טיפוסית. לעיתים תהיה גם ברכה וחדר כושר.

רמה אחת מעל הם מלונות דוגמת רשת La Quinta, Hilton Garden Inn  , Hampton Inn , Elements : חדרים גדולים ומרוחים, לעיתים יהיה בחדר מטבחון של ממש, יש לובי במלון, וישנם חדרים לישיבות.

אבל אם תרצו ללון במקומות יחודיים יותר, כדאי לבדוק את המקומות שמציע האתר Bed&Breakfast המציע לינה בבתי כפר, ובחוות בהם עיצוב החדרים ומקומות הוא עם טאץ' אישי. בבית כזה ישנתי לילה אחד וממש הצטערתי לעזוב .

 

טיול בטקסס, רואד טריפ טקסס, חוצה טקסס, יוסטון, דאלאס, אוסטין
בית החווה בפורט דייויס – לינה בבית כפרי

 

נהיגה

הנהיגה בטקסס היא קלה ונוחה. הכל משולט היטב. כבישים, רחובות, אתרים.  המרחקים הם עצומים, וככל שנוסעים מערבה המרחק בין הישובים הולך וגדל. כדאי להקפיד על מלאי דלק מספק. לא ניתן לרכוש דלק בכרטיס אשראי בינלאומי במשאבות כיוון שנדרש להכניס מיקוד מקומי, אבל תמיד ניתן לשלם בחנות הנוחות. תחנות דלק רבות נסגרות בשעה תשע בערב. גם אם הגעתם דקה מאור יותר, לא ישרתו אתכם. באמריקה אין סנטימנטים, יש נהלים. זמן סגירה זה זמן סגירה. הדלק אגב זול עד כדי דמעות: 1.6 דולר לגלון (כ4 ליטר)

לאורך הכבישים ישנם איזורי פקניק ותחנות עצירה למנוחה שממוקמים לעיתים תכופות באיזורי נוף יפים. שווה לעצור. האתר כולל בדרך כלל שירותים, שולחנות פקניק, ולעיתים גם הסבר על הסביבה.

באיזורי פקניק המתוחזקים על ידי רשות התחבורה, משקיעים אפילו במראה השירותים. בכל תחנה מצאתי פסיפס המתקשר לאופי המקומי.

טיול בטקסס, רואד טריפ טקסס, חוצה טקסס, יוסטון, דאלאס, אוסטין
פסיספס בשירותים של תחנת מנוחה על אוטוסטרדה טקסנית

 

 

מזג אויר

מזג האויר ברוב איזורי טקסס מזכיר במידה רבה את מזג האויר בישראל. בקיץ חם מאוד ולח, בחורף שמשי. מדי פעם קרה גורמת לכפור על הכבישים, ואז פשוט כולם נשארים בבית. תקופת הסתו המאוחרת, ימי החורף ותחילת האביב הם הזמן הנכון לתכנן טיול בטקסס.

 

 

טבע

לצד הפארקים הלאומיים ישנם פארקים השייכים למדינה או למחוז וכדי לשלב אותם במסגרת טיול בטקסס. אמנם הם בדרך כלל קטנים יותר, אבל  גם בהם יש פינות חמד ולעיתים קרובות הם קרובים יותר לישובים. דמי הכניסה הם ליום, אבל מאפשרים ביקור במספר פארקים ביום אחד. כדאי לבדוק באתר הפארקים של טקסס.

באיזור אוסטין ישנם פארקים השייכים למחוז טראביס ( Travis county) וביניהם פארק בריכות המילטון היפהפה , בו ביקרתי כבר פעמיים.

 

 

טיול בטקסס, רואד טריפ טקסס, חוצה טקסס, יוסטון, דאלאס, אוסטין
טבע בטקסס

 

ועכשיו משהפרטים הטכניים הוסדרו, אתם מוזמנים לצאת איתי למסע חוצה טקסס. התחנה הראשונה דאלאס ברשומה הבאה.

5 תגובות

  1. נמרוד נגב

    זה לא כמו להרגיש אוריה החיתי? להעביר את המכתב למי שאמור לגזור את דינך. אגב, טקסס היא המדינה השניה בבודלה בארה"ב. נוטים לשכוחאת אלסקה.

    1. הדין שלי כבר נגזר. כל מי שעובד בהייטק חייב לדעת שגורל כזה מרחף על ראשו. האמת היא שתוך כדי תהליך העברת הידע הרגשתי איך משעה לשעה אני מזדקפת כשהמשא יורד מעל כתפי, חברי המקבלים לעומת זאת- כתפיהם הלכו ושחו. למען האמת מצבי טוב משלהם. מביטה קדימה באופטימיות להתחלה חדשה. תודה על התיקון לגבי אלאסקה. גם יעד זה הוא ברשימת המועדפים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *