פוזנן עם ילדים – רעיונות לחופשה עירונית

פוזנן עם ילדים היא אפשרות טובה לסוף שבוע משפחתי. העיר עדיין לא נמצאת על מפת היעדים של מרבית התיירים. לנו היא התגלתה כעיר אירופאית נעימה, מטופחת, צעירה וצבעונית. דווקא העובדה שהיא אינה מלאה בתיירים, הופכת את הביקור בה עם ילדים למוצלח מאוד. אפשר לטייל בנחת ברחובות העיר, להציץ בחנויות או לבקר במוזיאונים. העיר מציעה מגוון אתרים לבילוי עם ילדים. חלק מהמקומות סגורים בחורף, ולמקומות אחרים שעות פתיחה מצומצמות, אך הספקנו לדגום ולהנות ממבחר נאה של פעילויות . 

טיול בכיכר השוק של פוזנן

כיכר השוק המרכזית של פוזנן נראית כאילו יצאה מסיפורי אגדות. בכל ארבעת צידי הכיכר סדורים וצמודים בתים צבעוניים ומעוטרים. כיכר זו היא לב ליבה של העיר העתיקה,  שבעבר היתה מוקפת חומה. הכיכר נבנתה לראשונה באמצע המאה ה13 כאשר סוחרי פוזנן בחרו להתיישב בה. כל צלע של הכיכר חולקה ל16 חלקות, עליהן נבנו הבתים הראשונים. מאז עברו שינויים ובניה מחדש. בתי הדירות שרואים היום נקראים בפולנית "קמיניצי" מלשון המילה הפולנית לאבן – קמיין. באופן טיפוסי בקומה התחתונה היה איזשהו עסק, ובקומות העליונות חיו משפחה אחת או יותר. החלונות הגדולים והמעוטרים פונים אל חזית הבניינים, ואילו מאחור חלונות קטנים או שאינם קיימים.

פוזנן עם ילדים, אטרקציות לילדים בפוזנן , מוזיאון הרוגאלע, מוזיאון הרוגלע, מוזיאון הקרואסון פוזנן

הן הבתים והן בניין העיריה עברו שינויים ארכיטקטונים במשך השנים. עקב שיפוצים והרחבות טבעים, גם עקב שרפות והצפות שפקדו את העיר. העיר פוזנן נחרבה קשות במלחמת העולם השניה, ומרבית בניני הכיכר נהרסו. הם  ופצו מיד אחרי המלחמה. כיום במרבית הבתים יש מסעדות, בתי קפה, ועסקים הקשורים בתיירות.

שורת הבנינים המקסימה ביותר נמצאת במרכז הכיכר וצמודה לבניין העיריה. אלה הם בתי סוחרים ועל כך יעיד סמל הגילדה: דגים ועצי דקל. הבתים האלה צרים במיוחד משיקולים כלכליים. בתקופה שבה נבנו בעלי בתים שלמו מס לפי רוחב חזית הבית.

פוזנן עם ילדים, אטרקציות לילדים בפוזנן , מוזיאון הרוגאלע, מוזיאון הרוגלע, מוזיאון הקרואסון פוזנן
טיפטיול

בדוכני המזכרות שנמצאים שם היום מצאנו גלויות מקסימות, בטעם של פעם. בכל טיול הקטנה שלנו קונה ושולחת גלויות: לבני המשפחה שנשארו בבית, ולחבר אחד או שניים ולקרובי משפחה שבחו"ל. אמנם נגיע הביתה לפני הגלויה- אבל איזה אושר זה לחזור ולגלות מזכרת מחו"ל מונחת בתיבת הדואר לאחר החזרה לשגרה

פוזנן עם ילדים, אטרקציות לילדים בפוזנן , מוזיאון הרוגאלע, מוזיאון הרוגלע, בית הדקל, מוזיאון הקרואסון פוזנן

התיישים המנגחים

"אני מבינה שכל עיר צריכה חיה או דמות משלה, אז כאן זה תיש" מסיקה הקטנה מסקנה נכונה, לאור דמויות התיש הניבטות אלינו מחנויות המזכרות, בתי הקפה ואפילו הגרפיטי ברחובות.  ואכן סמל העיר פוזנן הוא תיש, או יותר נכון – זוג תיישים מנגחים.

בכל יום בשעה 12 מחלון קטן במגדל בניין העיריה יוצאים זוג תיישי עץ, ונוגחים זה בזה בדיוק 12 פעמים. מחזה משעשע וטפשי זה מושך אליו קהל עצום ורב. כיוון שזהו מאורע חד יומי, בשעה היעודה מתמלאת הכיכר במרבית התיירים הנמצאים בעיר . כולם עומדים ונושאים פניהם אל השמיים. זוהי כמובן הזדמנות עסקית מצויינת ושעה זו מושכת אליה אופורטוניסטים רבים. זוג מבוגר המגיע עם עיזים חיות, ומציע לילידם להאכיל אותם בגזרים ובירקות (תמורת תשלום כמובן).  זוג מחופש לשני תיישים מציע את עצמו לתצלומים משפחתיים. מספר נגני רחוב מתמקמים ליד פסלים שונים הפזורים בעיר ופוצחים בנגינה. רוכלים מזדמנים עם צעצוע הלהיט התורן מסתובבים בקהל. לשעה אחת  הכיכר שוקקת, הומה, רעשנית ואף מסריחה מעט – בדיוק כמו בימי הביניים. 

מקורם של התיישים בסיפור על אירוע חגיגית. לכבוד סיום בנית מגדל השעון של בניין העיריה החליט ראש העיר לערוך משתה חגיגי אליו הזמין את פרנסי העיר.  הטבח הלא יוצלח, שהופקד על המלאכה, שרף את מנות הבשר  לכבודם. כדי להסתיר את בושתו, גנב שני תיישים מאחד המשקים הסמוכים ותכנן לבשל אותם. אבל התישיים ברחו, לפני שהספיק לבצע בהם את זממו ורצו אל מעלה המגדל. כשהגיעו האורחים הנכבדים, ציפה להם מחזה משעשע. זוג תיישים מתנגחים במרומי המגדל.  

פוזנן עם ילדים, אטרקציות לילדים בפוזנן , מוזיאון הרוגאלע, מוזיאון הרוגלע, מוזיאון הקרואסון פוזנן
בניין העיריה. התיישים יצאו מדלת העץ הקטנה שמעל השעון
טיפטיול

את התיישים שבמרומי המגדל קשה לראות ולהעריך את גודלם, אבל במוזיאון הקטן בבנין העיריה ישנו דגם בגודל טבעי של התיישים. בימי שבת הכניסה למוזיאון חינם אז שווה להכנס ולהציץ.

פוזנן עם ילדים, אטרקציות לילדים בפוזנן , מוזיאון הרוגאלע, מוזיאון הרוגלע, מוזיאון הקרואסון פוזנן

מוזיאון הרוגלע של סנט מרטין

באחד הבנינים החמודים במרכז העיר נמצא מוזיאון הרוגלע.  השם מוזיאון הוא בהחלט מטעה. זוהי אינה תערוכה משמימה אלא אירוע חוויתי בו מספרים בצורה משעשעת מעט מההיסטוריה של פוזנן ואת סיפורו של  הרוגלע. הקהל מוזמן לקחת חלק בהכנת הרוגלע. בסיום המופע אפילו זוכים לטעום מהמאפההטעים ויוצאים עם תעודת "רוגלעי" מוסמך.

המופע מועבר על ידי שלושה חברה צעירים, דוברי אנגלית טובה, ובעלי חוש הומור טוב. הקהל עצמו הוא המניע לבדיחות רבות. הנערה שלי משאירה את השנונים לרגע אחד חסרי מענה, כששואלת היכן רוחצים ידיים, לפני שהיא נוגעת בבצק. הם במהרה מתעשתים ומסבירים שכל החיידקים נשרפים בחום של 400 מעלות התנור. (האמת היא כמובן שאת הרוגלע הזה איש לא אוכל )

למי מתאים ?

לכל מי שגבוה מספיק לעמוד מעל השולחן וללוש. קחו בחשבון שזוהי אינה סדנת אפיה. לא כל המשתתפים עושים את כל שלבי ההכנה. לא כל הנוכחים משתתפים. 

הבנות שלי יצאו מהמופע עם חיוך גדול, נהנו מהבדיחות, אבל דווקא את הרוגלע לא אהבו. (זה לא מילוי שוקולד! ) כיוון שאצלנו הפולנים לא משאירים אוכל בצלחת – נאלצתי אני לאכול את הכל. ולקלוריות – אבוי!

מידע שימושי : מוזיאון הרוגלע

יש לשים לב לשעות המופע באנגלית. בחורף הוא נערך רק בסופי שבוע, ורק פעם אחת ביום. המופע מאוד ויזואלי, ולכן קל לתרגם לילדים מאנגלית. לא כל הקהל משתתף במופע , אבל ילדים הם ראשונים להיות מוזמנים. במהלך המופע מוקרן סרטון קצר בפולנית עם כיתוביות באנגלית – זה החלק היחיד שהיה מאתגר לתרגום

פוזנן עם ילדים, אטרקציות לילדים בפוזנן , מוזיאון הרוגאלע, מוזיאון הרוגלע, מוזיאון הקרואסון פוזנן
טיפטיול

ה11 בנובמבר הוא יומו של מרטין הקדוש. בעיר נערכת תהלוכה גדולה לכבודו, וכל בתי הקפה והמאפיות נערכים באפיה מוגברת של רוגלע לכבוד המאורע.

פוזנן עם ילדים, אטרקציות לילדים בפוזנן , מוזיאון הרוגאלע, מוזיאון הרוגלע, בית הדקל, מוזיאון הקרואסון פוזנן
מפת המאפיות בעיר ב1911

חנות הסוכריות הצבעוניות

את הניחוח המתוק של הסוכריות האלה מרחיקים עוד לפני שפותחים את דלת החנות. הן עליזות, והן צבעוניות, והן מתוקות להחריד. והכל זה צבעי מאכל. אין מצב שילד לא יוצא משם עם שקית  וחיוך על הפנים. כמעט בכל שעה שתגיעו עובדות החנות החמודות יהיו עסוקות בהכנת הסוכרית ואפשר לצפות בהם.

בקרבת הכיכר מצאנו את קרמלקובו Karmelkowo חנות קטנטנה ומתוקה.

חנות נוספת שאליה לא הצלחנו להגיע הממתקים של מארי . נראה שבה יש סדנאות - כדאי לבדוק לפני ההגעה אפשרויות השתתפות לילדים לא דוברי פולנית. 

שוק חג המולד

יפוזנן כמו ערים רבות באירופה מקיימת שוג חג מולד. השוק הגדול בכיר המרכזית של העיר נפתח כשבועיים לפני חג המולד. אבל כבר מסוף נובמבר ישנו שוק חג מולד קטן בכיכר סמוכה. ( Plac Wolnosci ) לצד דוכני אוכל, ועבודות יד יש גם מתקני שעשועים. גלגל ענק, רכבת הרים, קרוסלה . העלות לסיבוב 8-10 זלוטי.  והמקום מהווה מוקד משיכה למשפחות עם ילדים. האוירה בשוק הקטן הזו שמחה ועליזה. 

טיפטיול

כדאי להגיע לשוק סמוך לשעת השקיעה כשישי עדיין אור . דמדומי שקיעה ביחד עם הקישוטים המוארים הם שילוב מוצלח.

פוזנן עם ילדים - פארקים

בחורף יש מעט מאוד שעות אור, והרבה ימים מעוננים. כדאי מאוד לנצל ימים יפים לטיול בפארק. סביב לעיר העתיקה ובמרחק הליכה קטו יש לא מעט גינות נאות ופארקים ציבוריים. בסוף נובמבר עונת השלכת היא כבר מאחורינו, אבל בכל זאת ניתן למצוא פה ושם ערימות של עלים יבשים.

במרבית הפארקים העירוניים אין מתקני שעשועים, אבל בלב פארק המצודה יש גן שעשועים נחמד, ולידו בית קפה הצופה עליו. מתקני שעשועים יפים וצבעוניים מצאנו גם מאחורי קניון סטארי ברוואר.

בית הדקל Palmiarnia

"אתם מישראל, אני לא בטוח עד כמה יעניינו אתכם דקלים וקקטוסים" כמעט מתנצל נציג משרד התיירות, כשאני מבקשת שיסמן לי את המקום במפה. יום סגרירי, אפור וקר ותלונותיה של הקטנה על כך שאנחנו רק במוזיאונים מביא אותנו למקום שמתגלה כהצלחה גדולה. גולת הכותרת היא גינת צמחים טורפים.

בית הדקל הוא בעצם גן בוטאני בתוך חממה. מגוון הצמחים גדול למדי וכולל צמחים טרופיים, סחלבים, מגוון קקטוסים, שרכים ודקלים. בחממה ישנן בריכות נוי, ובהם דגים בגדלים שונים.

אגף קטן נוסף כולל אקוריומים של דגים. התצוגה יחסית מיושנת אבל יש מבחר דגים מרשים למדי. 

למי מתאים ?

מקום מושלם לסבים ולנכדים. ילדים צעירים יהנו מלהתרוצץ בשבילים, להאכיל את הדגים. המקום מותאם לעגלות.

מתבגרים – תלוי באיזה מצב רוח תתפוס אותם. יש בהחלט צמחים מענינים, שעשויים לתפוס את תשומת ליבם. הנערה היתה מרוצה.

מידע שימושי - בית הדקל

בבוקר של שבת המקום הומה ילדים ומשפחות. לקטנים ישנה מפה מיוחדת של החממות, ועליהם להחתים חותמות לפי המיקום. אפשר לקנות ב1 זלוטי מזון דגים ולהאכיל בבריכות הנוי ברחבי החממה. במקום בית קפה מקסים בלב החממה. לצערי היינו שבעים מכדי להכנס.

המכניקה של האסטטיקה
טיפטיול

מרבית הילדים מסיימים את מנת מזון הדגים שהוקצתה להם בבריכת דגי הקוי הראשונה. יש בהמשך ברכות דגים נוספים כדאי לשמור גם להם.

פוזנן עם ילדים, אטרקציות לילדים בפוזנן , מוזיאון הרוגאלע, מוזיאון הרוגלע, בית הדקל, מוזיאון הקרואסון פוזנן

מוזיאונים עם ילדים בפוזנן

מזויאון עם ילדים הוא אופציה טובה להעביר יום קר וגשום. בפוזנן ישנם מספר מוזיאונים אפשריים וביניהם בחרנו שניים. המוזיאונים קטנים ובכך אני רואה יתרון. אפשר לדבר לעומק על מספר מוצגים, אפשר לעבור בין נושאים שנים ולטעום מהם. פוזנן מציעה מגוון מעניין של מוזיאונים. עלות הכניסה למוזיאון היא אינה יקרה ולכן כדאי להכנס ולהציץ , במיוחד בשבת כאשר הכניסה היא בחינם לחלק גדול מהם.  לפעמים הילדים מפתיעים ומתענינים בדברים שלא חשבנו עליהם.

מבין רשימת המוסיאוניםש רשמה לעצמה הנערה נכנסנו לשלושה. שניים מתוארים כאן, ואילו את מזויאון האומנות אני שומרת לפוסט אחר.  

רשימת המוזיאונים בפוזנן אפשר למצוא באתר לשכת התיירות של העיר. 

מוזיאון הארכיאולוגיה

מוזיאון הארכיאולוגיה של פוזנן נמצא בארמון מהמאה 16הממוקם באחת הפינות של הכיכר העתיקה. הארמון נבנה כביתם של משפחת סוחרים עשירה, לאחר מכן שימש כמנזר, בית ספר לבנות, וכבניין מגורים.  על מנת להכנס אנחנו פותחים דלת ברזל כבדה. כבר בכניסה ליד השומר יושב פסל מצרי גדול עם ראש של תן ותנוחה אופינית. באנו לכאן כי הקטנה רצתה לראות מומיות. המוזיאון לא מכזיב.

התערוכה היפה ביותר, המעניינת ביותר היא התערכוה העוקבת אחרי ההתישבות  באיזור החל מהתקופה הפריהיסטורית ועד לקבלת הנצרות בשנת 1000 לספירה.  לצד חפצים יומיומיים שנמצאו, ישנן דיורמות מפורטות הממחישות את חיי היומיום של התקופות השונות. הסברים ברורים מאוד באנגלית וקלים לתרגום מסבירים בדיוק מה היו ההבדלים בין התקופות השונות. האכזבה היחידה של הקטנה היא שהיא לא יכולה פשוט לשבת ולשחק עם הדמויות.  

בחלק המוקדש לחיים בפוזנן בימי הביניים ישנם עמדות משחק ותחפושות לילדים. הקטנה מספרת לי על ההיסטוריה של דמויות השח, ואילו הנערה מחליטה שזה הזמן להשלים מסור מהילדות ולהצטלם כאביר לבוש קסדה ושריון קשקשים. לאחר ששלושתינו בקושי רב מצליחות להרים את גלימתץ הטבעות היא מסתפקת תצלום על קסדה וחרב. 

פוזנן עם ילדים, אטרקציות לילדים בפוזנן , מוזיאון הרוגאלע, מוזיאון הרוגלע, מוזיאון הקרואסון פוזנן

המוזיאון מכיל אוסף גדול של מוצגים ממצריים העתיקה, ובראשם אובליסק מתקופתו של רעמסס השני. את האובליסק  אני אומנם מספיקה לראות, אבל לאוסף המצרי איני מספיקה להגיע. אני נתקעת בסודן. "אנחנו מסתדרות! " מכריזות הבנות ונעלמות . כשאני מנסה לדלות מהן מידע על התערוכה, הן מציינות שארונותצ הקבורה באמת יפים מאוד,אבל לא היו מומיות. מאוחר יותר בתמונות שאני מוצאת בתיקית התמונות של הנערה, אני מגלה צילומים משעשעים. איך מוצגים ממצריים הגיעו לפולין ? שואלת הנערה ובכך פותחת דיון מעניין בעניין בעלות על עתיקות. כשחלקים של פולין היו חלק מגרמניה ואוסטריה, חוקרים פולניים היו חלק ממשלחות מחקר גרמניות ואוסטריות למצריים. את המוצגים שמצאו לקחו איתם לאוניברסיטאות ולמוזיאונים בחזרה לאירופה, וכך הגיעו גם לפולין.אני מוצאת עניין רב בתערוכה על סודן, המדברת על הפעתה על מצריים העתיקה. בתקופה העתיקה סודן נקראה נוביה, והיתה בעלת תרבות יחודית. מתוכה יצאה שושלת מלכים המכונים "הפרעונים השחורים"

 

פוזנן עם ילדים, אטרקציות לילדים בפוזנן , מוזיאון הרוגאלע, מוזיאון הרוגלע, מוזיאון הקרואסון פוזנן
מידע שימושי - מוזיאון הארכיאולוגיה

זהו מוזיאון מאוד ידידותי לילדים, אבל גם מבוגרים ימצאו עניין בתערוכות המוצגות בו. למרבית המוצגים ישנו הסבר כתוב גם באנגלית. ניתן לקבל מדריך קולי בחינם בכניסה למוזיאון. האתר האינטרנטי של המוזיאון הוא מצויין. ישנו מבוא מפורט על תערוכות הקבע, המשמש רקע מצויין לתערוכות. כדאי לקרוא לפני. בסופי שבוע ישנם מגוון פעילויות בתשלום נוסף המאפשרות לילדים להתנסות במלאכות עתיקות.

"השער לפוזנן"

הפולנים רואים את תחילת ההיסטוריה המודרנית שלהם בקבלת הנצרות והקמת הכנסיה הראשונה. האי הקטן "אוסטרוב טומסקי" שפירושו הוא אי הקתדרלה נחשב ללב ליבה של תחילת האומה הפולנית.  התערוכה הזו עןקב אחרי ההתישבות באי, ייסוד שושולת המלכים הראשונה, ההתנצרות, גדילתה של פוזנן, הקתדרלה ואוצרותיה במהלך ההיסטוריה.

התערוכה מחולקת לארבעה חדרים כאשר כל חדר מוקדש לנושא שונה. לצד חדרי התערוכה ישנו גם חדר המוקדש לילדים צעירים ובו משחקים חופשיים. הביקור בתערוכה נעשה בעזרת מדריך קולי המספק חומר רקע, על כל חדר וחדר בתערוכה. הוא מאפשר גם למידה נוספת אינטרקטיבית בעזרת המוצגים השונים . המידע מורכב מסרטוני וידאו, דגמים, ואיורים כשלכל אחד אפשר לשמוע הסבר נפרד בעזרת המדריך הקולי.

התערוכה היא דוגמה מאוד מוצלחת לשימוש במולטימדיה כדי לספר סיפור היסטורי. היא מאפשרת לכל מבקר לחקור וללמוד בקצב שלו .

.אז מה להיסטוריה פולנית ולילדים דוברי עברית ?

החדר הראשון של התצוגה מאפשר ללמוד בצורה מאוד טובה ומעניינת על אורח החיים במרכז אירופה בימי הביניים. הסרטונים והההסברים הם מספיק קצרים כדי שאפשר יהיה לתרגם מאנגלית לילדים. המידע מעניין מאוד ומכסה פנים שונים של החיים : מה עשו בשעות הפנאי? מה עשו הילדים? ממה התקיימו? איך נראו המגורים?

החדר המוקדש לילדים יפהפה במיוחד ובו יש מודל של כפר מהתקופה. הילדים יכולים לזחול מתחת לשולחן ולעמוד במקומות המיועדים לכך, ולהציץ ממש לתוך המבנה של הכפר. בחדר יש עוד משחקים הממחישים את התקופה. 

מידע שימושי - השער לפוזנן

כדאי להגיע בשבת או ראשון. בנוסף לביקור בתערוכה אפשר לקבל מדריך קולי המסביר באופן מפורט יותר על הקתדרלה. לשם כך עוברים בגשר מיוחד המחובר למבנה המזויאון. האפשרות הזאת קיימת רק בשבתות וימי א. לא לפספס את התצפית הנפלאה מגג המוזיאונים אל העיר והקתדרלה.

פוזנן עם ילדים, אטרקציות לילדים בפוזנן , מוזיאון הרוגאלע, מוזיאון הרוגלע, מוזיאון הקרואסון פוזנן

פוזנן עם ילדים - המלצות נוספות

במשך שלושת הימים שהיינו לא מיצינו את כל האפשרויות לפעילויות עם ילדים. המלצות נוספות אפשר למצוא באתר לשכת התיירות - Poznan for children 

 

פוזנן עם ילדים רעבים?

פוזנן מציעה מבחר מסעדות ובתי קפה שבהם ילדים מתקבלים בברכה. לא חייבים לאכול רק אוכל פולני. קראו את המלצותינו על מסעדות ואוכל שאהבנו בפוסט "המלצות ופירורים מתוקים"

32 תגובות

 1. לא ידעתי כמעט כלום על פוזנן לפני שאת החלטת לגלות אותה 🙂 ומהפוסט שלך נראה שזאת באמת עיר נחמד, בזוג או עם ילדים. אפילו הופתעתי לגלות את כל שלל הפעילויות והמסעדות (מהפוסט הקודם) שיש לעיר להציע.

 2. ינינה, כיף לגלות איתך את פוזנן. אני אוהבת ערים קטנות שאין בהם אתרי MUST ואפשר פשוט לשוטט בנחת ולגלות מקומות מעניינים. להנות מרחובות יפים, מוזיאונים קטנים, בתי קפה נעימים וכו'. חופשה נפלאה.

  1. yanina.zaslavsky

   תודה יפעת. אני באמת הרשיתי לעצמי להגיע לשם בלי הרבה ידע מוקדם והפקרתי את עצמי לחדוות הגילוי. יש דברים שגיליתי רק כשחזרתי הביתה – הרגשתי שאני ממש מגלה איזה סוד . על כך בפוסט הבא 🙂

  1. yanina.zaslavsky

   תודה רונית. המסקנה שלי מהעיר הזאת היא שכמעט כל עיר אירופאית טןבה לסופש. תמיד יש את אלמנט החידוש. תמיד יהיו פארקים, בתי קפה, מוזיאון כזה או אחר . ודווקא נחמד שלא צריך להספיק. מיעוט תיירים ומהומה זה גם טוב

 3. פוזנן נראית עיר מדליקה דרך המילים והתמונות שלך. זה מדהים איך אתם "מתלבשים" על עיר, חוקרים אותה לעומק ונהנים. סיפור התיישים נשמע לי אמתי. אולי אינו אגדה כלל? כך או כך, יופי של סיפור מסגרת לעיר.

 4. עדי קרן

  תודה רבה על המידע החשוב. אנחנו נוסעים מחר ל3 ימים וכבר ברורו לי שזה לא יספיק…😊ו2 שאלות: אולי את זוכרת מחירים של המוזיאונים, תצוגת הרוגלאך והגן הבוטני? וגם, האם המיים בברזים טובים לשתייה?

  1. yanina.zaslavsky

   המים טובים לשתיה. המחיר של תצוגת הרוגלע הוא בסביבות 20 זלוטי למבוגר ו15 לילד. מוסיאון ארכיאולוגיה היה בחינם בשבת והשער לפוסנן במחיר דומה לתצוגת הרוגעלעך. גן בוטני – 10 זלוטי משהו כזה. ממש זול.

 5. מריאלה

  תודה רבה על הפוסט המקסים. אנחנו חיפשנו יעד לטיול עם ילדה ונראה לי שמצאנו ☺.
  יש לי כמה שאלות:
  1. יש המלצות למלון. נחמד ובמחיר סביר?
  2. יש מרחקי הליכה ארוכים? כדאי להביא עגלה לילדה בת 5 או שאין צורך?
  3. כמה עולה מונית משדה התעופה למלון במרכז העיר?

  תודה רבה רבה

  1. yanina.zaslavsky

   הי מריאלה,
   שמחה שאהבת את הבלוג! זה יעד מצויין.
   אנחנו היינו במלון garden beautique . זה מלון פצפון וחמוד ממש במרכז העיר.
   מרחקי ההליכה הם לא מאוד גדולים אבל בכל זאת הייתי לוקחת עגלה. לדוגמה מהכיכר המרכזית עד לקניון זה משהו כמו 20 דקות בקצב ילדים.
   מונית למרכז העיר שמדה התעופה עלתה כ50 זלוטי. כדאי לוודא שהנהג מפעיל מונה.

  2. yanina.zaslavsky

   הי מריאלה,
   נראה לי ששאלת פעמיים. מקווה שעניתי בתשובה הקודמת.
   עכשיו רואה שביתך בת 5 . אם היא עדיין מוכנה ךשבת בעגלה הייתי לוקחת. טיול עירוני יכול מאוד לעייף.

 6. מריאלה

  קודם כל תודה על הפוסט המקסים. חיפשנו יעד לטיול עם הילדה ונראה לי שעכשיו מצאנו ☺. יש לי כמה שאלות:
  1. יש לך המלצה למלון נחמד ובמחיר סביר?.
  2. האם יש מרחקי הליכה ארוכים, צריך להביא עגלה? (בפראג נפלנו על זה חזק)
  3. מה המחיר בערך של מונית משדה התעופה למלון במרכז בעיר?

  תודה רבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *